Czwórka Denarów


Przywiązanie do materii, duma z posiadania, lęk przed utratą. Przywiązanie do materii, do dóbr, które osiągnęło się poprzez ciężką pracę, stabilność finansowa, wzrost dochodów. Karta może wskazywać także na dumę z tego, co się posiada, ostrożne zarządzanie pieniędzmi. W negatywnym znaczenie karta może symbolizować także skąpstwo, kurczowe trzymanie się pewnych zasad, materializm.

Uczucia
Karta ta może mieć różne znaczenie w zależności od postawionego pytania. Czwórka monet w ogólnym znaczeniu może symbolizować posiadanie, mocne trzymanie się zdobyczy, na które się zapracowało, może się to odnosić do finansów, jeśli właśnie o nie pytamy, lub do spraw miłosnych, jeśli to właśnie one nas interesują, to także wiążący się z tym strach przed zmianami. Karta może sugerować, że mocno chronimy tego co mamy, chcemy za wszelką cenę zatrzymać partnera/partnerkę przy sobie a więc ze wszystkich sił staramy się, by nie dopuścić do tego, by ukochana osoba wymknęła nam się z rąk. W bardziej negatywnym znaczeniu karta może symbolizować nadmierną, wręcz chorobliwą zazdrość, czy zaborczość, która sprawia, że najchętniej zamknęlibyśmy naszego partnera w złotej klatce. Karta może też oznaczać, że ktoś próbuje zatrzymać kogoś w związku oferując korzyści materialne i wydając pieniądze na kosztowne prezenty chce uzależnić drugą osobę od siebie. Czwórka monet oznacza także bycie z osobą z wygody, liczymy na to, że partner ustawi nas finansowo, albo to my jesteśmy osobą, która swoimi środkami finansowymi próbuje zatrzymać przy sobie drugą osobę. To także małżeństwa zawierana z powody korzyści materialnych, karta ta może wskazywać na wyrachowanie i kierowanie się w życiu swoim interesem. Może oznaczać osoby, które w doborze partnera, przyjaciół kierują się chłodną kalkulacją i zadają sobie pytania, czy ta znajomość przyniesie im zysk. Często więc karta ta wskazuje na związki powstałe z wygody i zamiłowania do komfortu. W innym przypadku karta może oznaczać po prostu skąpstwo w związku, partner tak bardzo boi się o swoje finanse, że trzyma je przy sobie i próbuje kontrolować w ten sposób wydatki. Pojawienie się kart w rozkładzie może także oznaczać, że partner nie pozwoli Ci tak łatwo odejść, albo że będzie trzymał w ręku pewne środki, którymi będzie próbował Cię zatrzymać. To także oznaka, że prześladuje Cię myśl o utracie utratą partnera.

Finanse
Pojawienie się karty w rozkładzie sugeruje, że trzymamy w swoich rękach pieniądze lub posiadane wartości materialne, które udało się nam zdobyć ciężką pracą. Jesteśmy dumni z tego, co mamy, ale wraz ze wzrostem finansowym pojawił się lęk o posiadany majątek. W najlepszym przypadku może chodzić o zwykłą ostrożność , w najgorszym ciągłe napięcie i prześladujące myśli o roztrwonieniu zdobyczy. Nasze obawy o nagłą utratę pieniędzy nie dają nam spokoju i całe nasze wysiłki koncentrują się na ochronie tego, co mamy. Boimy się wszelkich zmian i ryzyka. Uważaj żeby pieniądze nie stały się jedyną wartością, o której myślisz i mówisz. Nie pozwól by wartości materialne zawładnęły Tobą. Jeśli pytamy karty z jakim człowiekiem mamy do czynienia, jaką ktoś jest osobą, to w tym przypadku czwórka monet oznacza człowieka dla którego materia ma pierwszoplanowe znaczenie. Może oznaczać kogoś wyrachowanego, dla którego najważniejszy jest zysk i w życiu kieruje się chłodną kalkulacją. To także oznaka izolacji od ludzi, pracoholizm, koncentracja na karierze i życiu zawodowym, zapewnianie bezpieczeństwa materialnego sobie i bliskim. W innym przypadku karta może oznaczać chciwość, skąpstwo, nieumiejętność dzielenia się bogactwem z innymi osobami, upór, konserwatyzm, to także otrzymanie cennego prezentu, przekonanie, że każdy człowiek ma swoje cenę i wszystko można kupić za pieniądze. Często karta oznacza też obawy przed zmianami w życiu zawodowym. Boimy się zmieniać pracę, nowych przedsięwzięć, inwestycji, wolimy nic nie robić żeby uniknąć rozczarowania. To także lęk przed utratą pracy.