Dwójka Denarów

Gospodarowanie pieniędzmi, konflikt interesów, niestabilność. Karta symbolizuje rozważanie wszystkich za i przeciw, najczęściej w sprawach finansowych, ale ta karta może odnosić się też do spraw uczuć, jeśli właśnie o nie pytamy. Karta wskazuje też na dwie opcje, konieczność wyboru pomiędzy jedną, a drugą. As Denarów oznacza też pieniądze z dwóch źródeł, pracę na dwa etaty, konflikt interesów, nieumiejętne obchodzenie się z pieniędzmi, rozrzutność, wydawanie pieniędzy na rozrywkę, hazard, ryzykowne działania w sferze finansowej, branie kredytów, które mogą przynieść trudności ze spłaceniem, to także nieumiejętność wybrnięcia z długów lub uchylanie się od ich spłaty.

Uczucia
Karta może sugerować konieczność podjęcia pewnego wyboru, dylemat, dwie przeciwstawne opcje, dwie różne możliwości. Może oznaczać także wybór między dwiema osobami. W najbliższym czasie będziemy musieli się zmierzyć z koniecznością podjęcia decyzji. Wybór może dotyczyć różnych spraw, być może problem będzie polegał na podjęciu decyzji, na które zaproszenie odpowiedzieć, na jakie spotkanie towarzyskie się wybrać, z kim wybrać się na wesele, bal, randkę. Może będziemy musieli wybierać między dwiema ważnymi dla nas osobami, karty radzą w tym przypadku, aby być podjąć tę decyzję w miarę szybko, nie robić którejś z osób zbędnych nadziei i niezależnie od wyniku, trzymać się konsekwentnie swojego wyboru. Nie należy przedłużać, niestosownej i wystarczająco trudnej sytuacji w nieskończoność. Dwójka monet symbolizuje dokonywanie wyborów i zadumę nad tym, jak w mądry sposób ulokować swoje uczucia. Karta ta może także symbolizować odpowiedni czas na ustalanie priorytetów w życiu, w związku. Dla stałych związków oznacza to czas na podjęcie pewnych działań, ustaleniu tego, co ważne, czym należy się zająć jak najszybciej, co odłożyć na później. Pojawienie się karty w układzie może oznaczać także niejasności, rozterki, chwiejne nastroje, niezdecydowanie co do partnera, brak jasności w uczuciach, rozbieżność oczekiwań w związku. Nie jesteśmy pewni, co do obiektu swoich uczuć, czasami wydaje nam się, że to jest to, o czym marzyliśmy, za chwilę nie jesteśmy już tego pewni. Karta może także wskazywać na niezdecydowane podejście partnera/partnerki względem nas, traktowanie na różne sposoby, bawienie się naszymi uczuciami. Karta zmiennych nastrojów, uczuć, rozterek, ustalania priorytetów, żonglowania uczuciami, różnych postaw w danej sprawie. Symbolizuje osobę, która w obecnym stanie jest pełna wahań, wątpliwości albo najzwyczajniej nie szanuje naszych uczuć.

Finanse
Niestety, ale w tej chwili nie możemy liczyć na stabilizację w sprawach materialnych. Niestety nasza postawa albo dodatkowe, nieplanowane wydatki sprawiły, że musimy jakoś w rozsądny sposób gospodarować budżetem, aby nie ponieść strat. Cokolwiek było przyczyną dosyć trudnej sytuacji, musimy teraz zacisnąć pasa i myśleć bardziej racjonalnie. Obecność karty w rozkładzie może świadczyć także o rozrzutności, wydawaniu pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, uleganie wszelkiego rodzaju zachciankom i w rezultacie pogorszenie sytuacji finansowej. Jest to okres kiedy trzeba powiedzieć sobie dość i zaprzestać wszelkich działań, które mogą doprowadzić nas do konieczności przymusowego oszczędzania albo do ruiny w najgorszym wypadku. Karta ostrzega też przed popadnięciem w pułapkę kredytową albo bezmyślnym wydawaniem pieniędzy na kosztowne rzeczy, nawet mimo nie najlepszej sytuacji finansowej. Naucz się rozsądnie gospodarować pieniędzmi, inaczej sytuacja będzie coraz bardziej się pogarszać. W niektórych sytuacjach karta może także wskazywać na otrzymanie pieniędzy z różnych źródeł, dwa etaty, pracę na dwie zmiany, dzielenie energii na dwa sposoby. To także rozważenie za i przeciw, planowanie i kontrolowanie wydatków, poszukiwanie rozwiązania, zmienna sytuacja finansowa, długi, lekkie traktowanie pieniędzy, nieumiejętność obchodzenia się z nimi, ciągłe pożyczki od znajomych, zaciąganie różnych kredytów. Karta może czasami oznaczać dwie propozycje pracy, wybór między dwoma pracownikami albo dwoma różnymi projektami, konflikt interesów, rozproszenie wysiłków, zarządzanie pieniędzmi, obrót pieniężny.