Dziewiątka Denarów


Rozkwit, pełnienie, niezależność materialna. Karta symbolizująca bezpieczeństwo finansowe, okres zysków, zadowolenia, satysfakcja materialna, umiejętność polegania na sobie, prawidłowe zarządzanie posiadanymi zasobami, majątkiem, dobre nadzieje na przyszłość, wspaniałe perspektywy, samowystarczalność, własna działalność, determinacja w dążeniu do celu, posiadanie cennych dóbr, dyscyplina.

Uczucia
Karta oznacza bogactwo duchowe, wyczekiwanie na miłość, posiadanie dużych pokładów miłości, którymi pragniemy obdarować drugą osobę, a może mamy do czynienia z osobą, która pragnie nas obdarzyć prawdziwym uczuciem. Karta symbolizuje także cieszeniem się z bycia w związku, pielęgnowanie go, dbanie o to, by miłość nie wygasła, codzienna troska o partnera i o szczęście w związku. Jest to także symbol poczucia bezpieczeństwa. Symbolizuje związek dający komfort psychiczny, oparty na wzajemnym szacunku i zaufaniu, mający solidne podstawy, w którym oboje z partnerów mają poważne, wspólne plany na przyszłość. To także dojrzałość, realistyczne cele, mające szansę na realizację. To znak, że związek będzie dobrze funkcjonował, a partnerzy są świadomi siły ich uczucia. Dla osób samotnych, może oznaczać poznanie osoby, która będzie nas podziwiała za zdolności lub talenty, albo to my poznamy kogoś, kto będzie w nas wzbudzał podziw i uznanie. To utalentowana kobieta lub utalentowany mężczyzna. Niekiedy karta może oznaczać, że dwojga ludzi łączy także wspólna praca, cele, zainteresowania, nieruchomość, pewne bogactwo. Karta może symbolizować pewne, ukryte skarby. Jeśli chodzi o sprawy uczuciowe, być może skrywane są prawdziwe uczucia, albo i inne tajemnice, związane z bliską nam osobą. Ktoś coś ukrywa, niekoniecznie dlatego, że ma złe zamiary wobec nas, tajemnica może okazać się zaskakująco miła lub nieprzyjemna, w zależności co podpowiedzą pozostałe karty. Karta ta nie oznacza tylko ukrywania czegoś, czasami to także karta niewydobytych jeszcze uczuć, zdolności, potencjałów, dobrych cech, które mogą się okazać w korzystnych warunkach, na przykład wtedy kiedy obdarzymy kogoś miłością, taką odwzajemnioną i spełnioną. Karta ta może także oznaczać człowieka, który jest samotny, nie ma w tej chwili partnera ale któremu z tym dobrze. To człowiek świadomy siebie, zadowolony z życia i z tego, co osiągnął, niezależny, umiejący polegać na sobie. Karta ta zawiera w sobie trochę samotności, ale oznacza sytuację kiedy w życiu potrzebujemy trochę przestrzeni, mamy silną potrzebę niezależności i nauczyliśmy się samodyscypliny i mimo braku partnera potrafimy być szczęśliwi i cierpliwie czekać na prawdziwą miłość.

Finanse
To jedna z lepszych kart w Tarocie. Oznacza nadejście czasu rozkwitu i obfitości, komfortu. Poprzez swoją ciężką pracę osiągnęliśmy sukces zawodowy, zapewniliśmy sobie bezpieczeństwo materialne i cieszymy się z tego, co udało nam się zdobyć. Dziewiątka denarów to brak obaw o finanse, spokój związany ze sprawami zawodowymi, doskonale wiemy jak gospodarować posiadanymi zasobami, jesteśmy zaradni i czujemy się spełnieni zawodowo. Być może udało nam się wspiąć na wyższe stanowisko, nadszedł długo wyczekiwany awans, ukończyliśmy studia z wyróżnieniem, zdobyliśmy kolejny stopień naukowy albo udało nam się w wyniku ciężkiej pracy zdobyć prawdziwe bogactwo. Karta ta oznacza także osiągnięcie mistrzostwa zawodowego, zdobywanie pieniędzy, podążanie ścieżką kariery, stałe źródło dochodów, bezpieczeństwo finansowe, dobre plany na przyszłość, niezależność finansową, koncentracja na dobrobycie, prawdziwy talent, własność materialną, własną firmę.