Piątka Denarów


Ubóstwo, trudności, szukanie pomocy. Pojawienie się karty oznacza dosyć poważne problemy finansowe, ubóstwo, straty materialne, duże wydatki, którym ciężko podołać, brak pracy, zmianę statusu finansowego. W pytaniach o inne dziedziny może oznaczać chorobę, ubóstwo emocjonalne. Karta może także sugerować pomoc przyjaciela, w sytuacjach kryzysowych będzie można liczyć na jego wsparcie.

Uczucia
Karta oznacza, że w związku czegoś brakuje, nie jest on do końca spełniony, nie tak go sobie wyobrażaliśmy, odczuwamy inne potrzeby niż te, które ma partner, mamy różne oczekiwania i ideały, zasady. Karta może wskazywać na to, że związek ma poważne braki i jego trwałość zostanie wystawiona na próbę. Często też oznacza brak poczucia bezpieczeństwa w związku, brak troski, opiekuńczości o partnera, zaniedbywanie jego spraw, brak zrozumienia, cierpliwości, wyrozumiałości. Karta piątka monet może symbolizować związek, w którym trudna sytuacja materialna, wymusza wiele wysiłku w życiu codziennym, walkę o przetrwanie, trudy, problemy związane z utrzymaniem się, przez które związek także może ucierpieć. Duży wpływ na związek ma sytuacja materialna. Partnerzy, którzy nie mogą zrealizować niektórych potrzeb materialnych, popadają w konflikty, wzajemne oskarżenia. Pojawienie się karty nie zawsze oznacza brak zabezpieczenia materialnego w związku, ale często też inne braki, nad którymi trzeba będzie popracować, ponieważ kryzys będzie się pogłębiał. Zapowiedź problemów, trudnych sytuacji, prób, na które zostanie wystawiony związek. Karta może symbolizować samotność, tęsknotę za uczuciem, kompleksy z powodu braku partnera, niskie poczucie wartości, niską samoocenę. Może wskazywać na osoby, które uważają, że nie mają zbyt wiele zaoferowania drugiej osobie, przez to mają również trudności z nawiązywanie znajomości, czy utrzymaniem związku. Okres próby dla związku, chudsze czasy, zmiana warunków materialnych, kłopoty w domu, brak wiary w wartości duchowe, uświadomienie sobie, że pieniądze szczęścia nie dają, jeśli nie można ich dzielić z inną osobą, niemożność zrealizowania potrzeb uczuciowych, duchowych, lęk przed samotnością, odrzuceniem. Jest to także wskazówka, by uporządkować sprawy domowe.

Finanse
Pojawienie się karty w rozkładzie jest oznaką trudności w naszym życiu zawodowym czy w sprawach finansowych. To wszelkiego rodzaju problemy z pieniędzmi, z pracą i wynikająca z tego walką o przetrwanie. Może oznaczać utratę głównego źródła utrzymania, nagłe wypowiedzenie, które powoduje spustoszenie w naszym życiu. Piątka denarów to ubóstwo materialne, poważne straty pieniędzy, bycie na czyjejś łasce, to także ostrzeżenie przed tym, że pieniądze mogą się skończyć. W pytaniach o powodzenie naszych przedsięwzięć pojawienie się karty oznacza, że niestety ale będziemy musieli liczyć się z dosyć dotkliwą stratą lub porażką. To nieudane egzaminy, niezałatwione sprawy, odmowy, zmiana statusu społecznego, problemy ze znalezieniem pracy. Piątka denarów to po prostu karta trudności i strat, trzeba się będzie na to przygotować, może nie być łatwo. Niezależnie od konkretnej sytuacji karta wskazuje, że musimy podjąć pewne kroki, które zapewnią nam pomoc w naprawie sytuacji. Nawet ze złej sytuacji można znaleźć rozwiązanie, jeśli sprawa jest poważna i ledwo wiążemy koniec z końcem to nie bójmy się prosić o pomoc. Może jest to jedyny sposób na przetrwanie? Karta ta czasami doskonale oddaje sens przysłowia „przyjaciół poznaje się w biedzie”. W trudnej sytuacji będziesz mógł przekonać się na kogo możesz liczyć i kto udzieli Ci wsparcia, finansowego bądź duchowego. To także wszelkiego rodzaju ograniczenia, troski materialne, szara, ciężka codzienność, ciężka praca za niską pensję, niestabilność, pech, zadłużenie, kara pieniężna, wołanie o pomoc, żebranie.