Siódemka Denarów


Sztuka cierpliwości, sukces niespełniony, oczekiwanie. Powolny, ale stały postęp, cierpliwość, wytrwałość, plany długoterminowe, czas oczekiwania na rezultaty, to także czas na odpoczynek, urlop. Jest to wskazówka, by uzbroić się w cierpliwość, być konsekwentnym i systematycznym.

Uczucia
Będzie to czas, w którym pojawi się konieczność podjęcia decyzji. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Chwilowe zatrzymanie spraw, po to abyśmy mogli dokładnie się im przyjrzeć i zastanowić się, czy właściwie postępujemy. Karta siódemka monet symbolizuje także czas przyglądania się naszym relacjom z partnerem, moment zadumy, zastanawianie się nad sensem związku. Pojawia się refleksja nad tym, co dalej? Jako rada, karta ta sugeruje zwolnienie tempa w związku. Tarot radzi, by nie przyspieszać niektórych spraw, należy pozwolić na to, by związek rozwijał się powoli, starannie, bez pośpiechu trzeba będzie stworzyć jak najlepsze warunki dla związku. Siódemka monet może zapowiadać długie oczekiwanie na rozwój uczuć w związku, powolne tempo dojrzewania miłości. Karta dla osób samotnych może oznaczać, że jeszcze nie jesteśmy gotowi do związku, albo trzeba będzie na razie uzbroić się w cierpliwość, zanim pojawi się uczucie. Wstrzymanie w sprawach miłosnych, umiejętność wyobrażania sobie przyszłości związku, w międzyczasie powolne zapewnianie sobie gruntu dla rozwoju związku partnerskiego. Nie należy narzucać sobie zbyt wysokiego tempa, do wyższego poziom w miłości należy dochodzić powoli. Nie decyduj się na wstąpienie w związek formalny za szybko, delektuj się narzeczeństwem, czy byciem w związku nieformalnym, nie ponaglaj partnera, nie wymuszaj na nim pójścia do ołtarza, macie na to czas.

Finanse
Karta mówiąca o chwilowym zaniechaniu działań prawdopodobnie z powodu braku satysfakcji zawodowej. Brakuje nam cierpliwości i wytrwałości, łatwo się zniechęcamy, gdyż wydaje się nam, że to co robimy nie przynosi nam spełnienia a efekty naszej pracy są niewidoczne. Zasialiśmy ziarno i czekamy na to, co z tego wyrośnie i coraz bardziej się niecierpliwimy. Nie zdajemy sobie sprawy, że na sukces trzeba poczekać. Nie próbujmy niczego przyspieszać, nie zniechęcajmy się tak łatwo. Oczywiście należy nam się odpoczynek, ale po chwili relaksu trzeba znów zacząć ciężką pracę, która prędzej czy później przyniesie nam zasłużony sukces, podwyżkę, awans. Jest to karta rozmyślań, szacowania i zastanawiania się, co dalej? Może oznaczać rozterki w sprawach zawodowych. Zastanawiamy się, czy jesteśmy we właściwym miejscu, być może praca nie przynosi nam satysfakcji, wypalamy się i czujemy, że jedyne na co mamy ochotę to zrobić przerwę. Musimy zastanowić się czy dalsze wysiłki nam się opłacają, czy przynoszą oczekiwane zyski i czy pozostać przy tym, co robimy, czy też pójść inną drogę. Jeśli to tylko chwilowe zniechęcenie, to weź urlop, odpocznij i z nową energią wróć do swoich obowiązków, ale jeśli czujesz, że masz już dość a praca jest żmudna i nie przynosi żadnych efektów, to zastanów się czy zmiana nie jest koniecznością. Karta oznacza czasami po prostu zwykłą przerwę od obowiązków, także długotrwałą pracę nad pewnym projektem, w tym przypadku pojawienie się karty może sygnalizować chęć chwilowego odpoczynku od opracowywania go, to także przyglądanie się temu, co już się zrobiło. Czasami to oznaka chwilowego braku weny, przemęczenia obowiązkami. Pojawienie się tej karty często oznacza też sytuację, która wymaga wiele wysiłku, wiary i wytrwałości, ale która da nam wiele satysfakcji, jeśli uda nam się dokończyć to, co zaczęliśmy. Bądźmy cierpliwi i wytrwali. Siódemka denarów to sztuka planowania przyszłości i zapewniania gruntu do przyszłego rozwoju. Trzeba mądrze zaplanować swoje posunięcia, tak abyśmy mogli się rozwijać i realizować, więc czasami warto zatrzymać się na chwilę abyśmy mogli przemyśleć, czy to co robimy jest dla nas dobre i czy zapewnia nam to właściwy dla nas rozwój. Sprecyzujmy swoje cele, niech będą jasne i realne i wtedy zacznijmy je realizować, nawet jeśli zajmie nam to trochę czasu. Podążajmy w wybranym kierunku, nie poddawajmy się, nawet jeśli na naszej drodze staną przeszkody. Nawet jeśli postęp jest powolny, to zawsze krok naprzód. Dla osób bezrobotnych karta może oznaczać chwilowy zastój w poszukiwaniu pracy albo brak ofert pracy, które nas interesują. Może też na razie nie możemy sprecyzować tego, czym chcielibyśmy się zająć i wciąż się zastanawiamy. Uważajmy na to żeby nie zajęło nam to zbyt dużo czasu.