As Mieczy


Inteligencja, rozsądek, wyzwanie. Intelekt, umiejętność krytycznego spojrzenia, zrozumienie, rzeczowość, obrona własnych poglądów, racjonalne myślenie, rozsądek, logika, przenikliwość, natchnienie, asertywność, obrona swoich praw i racji, szczera rozmowa, fakty, szansa, negocjacje, kalkulacje, wysiłek umysłowy, poszukiwanie prawdy, operacja, interwencja chirurga.

Uczucia
To konieczność umiejętnego rozwiązywania konfliktów, podjęcia wyzwania, obrony poglądów, stawiania innym ludziom granic. W pytaniach o związek może oznaczać kierowanie się w miłości rozsądkiem, ale to także chłód, oziębłość i słowa, które mogą ranić. As mieczy to też wszelkiego rodzaju kalkulacje, analizowanie „za” i „przeciw”, rozmowy, wymiany zdań, dysputy, konflikty, robienie rachunku zysku i strat, czystość umysłu, chłód emocjonalny, inteligencja, zdrowy rozsądek, wyrachowanie. Jak inne asy i ta karta oznacza początki, w tym przypadku niewykluczone burzliwe początki, ponieważ asy często oznaczają wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć, a jak wiadomo wyzwania nie są czymś łatwym. Przygotujmy się na to, że będziemy musieli zmierzyć z jakąś stresującą dla nas sytuacją, co nie znaczy, że bolesną. O bólu mówią inne karty z żywiołu mieczy, więc asa mieczy powinniśmy obawiać się tylko wtedy kiedy karty wokół będą nieprzyjemne. Zwykle jednak karta symbolizuje sytuacje w których trzeba będzie wykazać się odwagą, stanowczością i rozsądkiem. Trzymajmy nerwy na wodzy, nie ulegajmy emocjom i brońmy naszych argumentów jeśli uważamy, że są słuszne. Karta może być wskazówką, że potrzebna nam będzie lekcja asertywności i zdecydowania. Prawdopodobnie będziesz bronić swoich argumentów albo przyjdzie Ci walczyć w czyjejś sprawie. Pojawienie się karty może także oznaczać, że w najbliższym czasie czeka Cię konieczność rozmowy z partnerem, być może trzeba będzie podjąć dialog z partnerem i sprawnie nim pokierować wykorzystując rozsądne i właściwe argumenty. Unikajcie wzajemnych oskarżeń i oszczerstw, zalecany jest spokój i uczciwość w wypowiedziach. As mieczy to wskazówka, by rozmawiać w sposób inteligentny, mądry, inaczej konflikt nie ma szanse na bycie rozwiązanym. Karta oznacza też cięte riposty, ostre słowa i bycie w sytuacji kiedy ktoś będzie przewyższał Cię intelektualnie, albo to Ty będziesz górą w pewnym pojedynku słownym. Będziesz mieć szansę by wykazać się w pewnej rozmowie i we właściwy sposób przedstawić swoje racje, potrzeby, oczekiwania. Kieruj się także rozsądkiem, nie tylko uczuciem, obecna sytuacja tego wymaga. Ktoś podchodzi do związku z Tobą w bardzo rozważny sposób, w gorszym przypadku ktoś postępuje w sposób wykalkulowany, wyrachowany, musisz uważać. Karta informuje również o tym, jak dużą moc mają słowa, należy je w odpowiedni sposób ważyć, inaczej mogą ranić. As mieczy symbolizuje także związek oparty na rozsądku, albo taki w którym partnerzy lubią sprawdzać się intelektualnie. W odniesieniu do osób może on wskazywać na człowieka inteligentnego, myślącego logicznie, poukładanego. As mieczy to analityczny, czysty umysł i duży potencjał intelektualny. Karta może oznaczać także ukłucie ostrym narzędziem, to też symbol operacji czy konieczność użycia narzędzi chirurgicznych.

Finanse
Pojawienie się karty oznacza wyzwanie, które pojawi się w Twoim życiu zawodowym. To wszelkiego rodzaju ważne negocjacje, potyczki słowne, to także rozmyślania nad nowymi przedsięwzięciami i koncepcjami, to też analiza pewnego stanu rzeczy, bronie swoich racji, konflikty i konieczność właściwej oceny sytuacji, aby uniknąć ewentualnych pomyłek. Będziesz musiał polegać na swojej sile intelektu i posłużyć się odpowiednimi argumentami aby zdobyć przewagę w pewnej dyskusji. Możliwe, że będziesz musiał obronić swoje poglądy albo umiejętnie rozwiązać konflikt. Niezbędna będzie odwaga, asertywność i zdecydowanie. Nie daj się pokonać w tej walce, gdyż od tej rozmowy będzie mogła zależeć Twoja pozycja w firmie albo to czy dostaniesz pewną posadę czy nie. Karta też może oznaczać egzamin ustny, do którego trzeba będzie się przygotować. Symboliczny miecz może służyć do obrony, ale i również narzędziem tym możemy zranić używając przykrych słów albo stosując nieuczciwe metody „walki”. Jeśli masz ważną rozmowę to staraj się używać rozsądnych i przekonywających argumentów, jeśli to konieczne wykorzystaj słabe punkty przeciwnika ale uważaj, przesada nigdy nie jest dobra. Uważaj aby komuś nie zaszkodzić i nikogo nie ranić. Możliwe, że to Ty okażesz się stroną przegraną w potyczce słownej, as mieczy tego nie wyklucza, jedynie wskazuje na to, że znajdziesz się w sytuacji kiedy będziesz musiał podjąć pewne wyzwanie i prawdopodobnie się bronić. To także wezwanie do wyjaśnienia prawdy albo do szczerej rozmowy. As mieczy oznacza też sytuację kiedy trzeba będzie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, należy swoje decyzje podjąć kierując się rozsądkiem. As mieczy to też pewna szansa, która się pojawi, należy wykorzystać ją w sposób mądry, nie zrażając się przeszkodami.