Dwójka Mieczy

Blokada emocjonalna, wyczekiwanie, mediacje. Lęk przed zmianami, konieczność podjęcia decyzji i jednocześnie obawa przed dokonaniem wyboru, czy działaniem, która powoduje odwlekanie, odkładanie spraw na później. Udawanie, że problem nie istnieje, oszukiwanie się, tłumienie wszystkiego w sobie, impas, czekanie na rozwój sytuacji, brak działania, pasywność, napięcie, blokada, coś nas powstrzymuje. Jest to również oznaka
zamknięcia się w sobie, chłodu emocjonalnego, skupiania się na własnych myślach, wycofania z pewnych spraw.

Uczucia
Jest to dosyć trudna karta oznaczająca pewnego rodzaju blokadę emocjonalną, zamknięcie się w sobie i cierpienie. Może oznaczać nagłe wycofanie się ze spraw, aby móc w spokoju i ciszy oddać się analizie sytuacji albo po to aby zupełnie odciąć się od problemów udając, że ich nie ma. Jeśli już zdecydowałeś się na chwilową samotność i unikasz konfrontacji z sytuacją, to wykorzystaj ten czas na zastanowienie się nad dręczącymi Cię problemami, przeanalizuj wszystkie „za” i „przeciw”, pomyśl też nad przyczyną tego stanu rzeczy i spróbuj określić jakie jest najlepsze rozwiązanie sprawy, jednak nie udawaj, że problemu nie ma i nie próbuj uciekać od tego, co Cię przeraża. Możliwe, że w tej chwili czujesz się samotny, zraniony i zablokowany. Karta oznacza zmęczenie pewną trudną sytuacją i próbę uspokojenia umysłu i kipiących emocji poprzez blokadę emocjonalną bądź negowanie problemu. Dwójka mieczy to także karta mediacji, próba pogodzenia dwóch stanowisk, umiejętność obiektywnej oceny, negocjacje, czasami takie, które do niczego nie prowadzą i w wyniku niemożności pogodzenia dwóch różnych stanowisk następuje zastój. Czasami pojawia się konieczność zaangażowania w sprawę osoby postronnej, sprawiedliwej, obiektywnej. Należy zasięgnąć opinii specjalisty, bądź osoby ze zdrowym podejściem, mądrej, bardziej doświadczonej, która nie będzie podchodzić do sprawy czysto emocjonalnie. Jeśli nie możemy poradzić sobie z problemami to pozwólmy sobie na odpoczynek aby nabrać trochę oddechu i siły, ale nie zwlekajmy z podjęciem decyzji zbyt długo. Po czasie wycofywania się powinniśmy wznowić działania zmierzające do naprawy obecnej sytuacji i wyjaśnić nieporozumienia. Karta dwójka mieczy może oznaczać skomplikowane mediacje małżeńskie, które nie przynoszą rezultatów i w efekcie wycofujemy się bo tak nam łatwiej, poza tym boimy się kolejnego zranienia. Myślimy, że izolacja pomoże nam tego uniknąć, trwamy więc samotnie ze swoim bólem i myślami, zamknięcie w sobie i coraz jest nam coraz ciężej ponownie otworzyć się na świat, być może popadamy w depresję, nie zdając sobie z tego sprawy. Być może targają nami sprzeczne uczucia i myśli, trwamy więc w bezruchu i nie robimy nic, odczuwając jednocześnie ogromne napięcie wewnętrzne. Jaka karta porada, w zapytaniu jak mamy postępować, pojawienie się dwójki mieczy zaleca większą ostrożność, sytuacja wymaga dokładniejszego przyjrzenia się jej. Zastanów się nad sprawą, wycofaj się na chwilę z konkretnych działań, zanim ich dokładnie nie przemyślisz. Być może nie widzisz pewnych spraw, które są dosyć istotne albo świadomie przymykasz oko na pewne rzeczy, które w rzeczywistości powinny Cię zaniepokoić. Pojawienie się tej karty oznacza, że musimy przezwyciężyć w sobie lęk, który nas paraliżuje. Tylko odważne stawienie czoła sytuacji pomoże nam się odblokować i pokonać ten strach.

Finanse
Karta może oznaczać zastój w sprawach zawodowych. To trudne negocjacje, które do niczego nie prowadzą, gdyż decyzja do podjęcia jest niezwykle trudna. Karta oznacza problemy na gruncie zawodowym, które sprawiają, że popadamy w coraz większą apatię i zniechęcenie. To także brak zdecydowania, sprzeczność interesów, konflikt, konieczność podjęcia ważnych decyzji, problem z wyborem tego, co właściwe. Być może pracujemy w trudnym środowisku i problemy stają się dla nas trudne do udźwignięcia. W konsekwencji czujemy się coraz bardziej zmęczeni, sfrustrowani i nic nas nie cieszy. Uciekamy od problemów wycofując się, unikamy konfrontacji albo godzimy się na wszystko, byle tylko uniknąć konfliktu. To także dodatkowe trudności, które się pojawiły, problemy zawodowe, długotrwale bezrobocie, które sprawia, że popadamy w coraz większą apatię i izolujemy się coraz bardziej od naszego otoczenia. Karta wskazuje także na inne problemy związane z naszą karierą, biznesem, z nauką bądź z innymi ważnymi dla nas przedsięwzięciami. To trudności, które wywołały w nas zniechęcenie i chęć rezygnacji. Czujemy się bezradni i zmęczeni tym wszystkim, coraz trudniej jest nam stawić czoła trudnościom. Pojawienie się tej karty oznacza, że dla naszego dobra powinniśmy zmierzyć się z tym, co nas przeraża i osłabia nas od wewnątrz.