Siódemka Mieczy


Podstęp, intryga, zakłamanie. Nieszczerość, kłamstwo, kłótnia, kradzież, błędy w działaniu, plany i zamiary, które nie przynoszą właściwych rezultatów, nieskuteczne zabiegi, obranie złych środków do celu, podstęp, oszustwo, chytrość, przebiegłość, nikczemność. Karta może także ostrzegać przed osobami, które są dwulicowe, fałszywe, należy uważać komu się ufa. To również nieuczciwa rywalizacja, łapówkarstwo, manipulacja. Pojawienie się karty w rozkładzie każe jeszcze raz przemyśleć metodę postępowania, którą się obrało, być może to my zdecydowaliśmy się na działanie, które nie jest do końca właściwe, a może przynieść efekt odwrotny, od zamierzonego. W uczuciach może także oznaczać zagrywki, które nie prowadzą do niczego, knucie, intrygi, manipulowanie, nieszczerość ze strony partnera, ukrywanie przed drugą stroną pewnych, nieciekawych rzeczy.

Uczucia
Wystarczy spojrzeć na postać narysowaną na karcie abyś zrozumiał, co oznacza ta karta lub z jaką sytuacją mamy do czynienia. Karta ta oznacza wszelkiego rodzaju manipulacje, nieczyste zagrania, podstęp, kłamstwo, oszustwo i intrygi. Niekiedy karta wskazuje także na to, że w Twoim otoczeniu czai się złodziej, bądźmy więc ostrożni, bo wokół nas znajduje się ktoś kto nam źle życzy i prawdopodobnie knuje jakąś intrygę, możliwe też że jesteśmy oczerniani. Musimy zastanowić się kim jest ta osoba i dlaczego tak postępuje. Karta ta może także oznaczać, że to my jesteśmy kimś, kto manipuluje, oszukuje, zdradza albo nie zawsze postępuje uczciwie. Czy rozpoznajemy siebie na ty obrazku? W innym przypadku karta może oznaczać naszego partnera, który nie jest wobec nas fair, oszukuje, możliwe że zdradza, inna możliwość to bycie w środowisku ludzi nieżyczliwych, którzy umilają sobie czas knując rozmaite intrygi i rozsiewają nieprawdziwe i krzywdzące plotki za Twoimi plecami. Musisz odnieść tę kartę do obecnej sytuacji i spróbować zdemaskować tę postać. Kim ona jest, dlaczego tak się zachowuje, może to zemsta albo rywalizacja, a może zwykła obłuda i intryganctwo. Dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że wokół nas są zarówno ludzie dobrzy i uczciwi jak i również tacy, którzy źle nam życzą albo nie mają złych intencji jednak nie potrafią być wobec nas uczciwi. Jednak niezależnie kogo lub co przedstawia ta karta, to widząc ją wynika jasno, że mamy do czynienia z przebiegłością, z czymś co bardzo pilnie ukrywamy, z jakimś podstępem albo pułapką. Uważajmy żeby nie paść ofiarą takich zachowań albo to my musimy zastanowić się nad naszym zachowaniem. Jeśli jest nieuczciwe, manipulujemy otoczeniem, ukrywamy nasze występne uczynki, okłamujemy najbliższych to zastanówmy się dlaczego to robimy? Co nam to daje? Czy chcemy tylko ukryć jakąś niewygodną prawdę albo zatuszować poczucie winy czy też próbujemy kogoś skrzywdzić rozsiewając nieprawdziwe plotki, oczerniając i knując intrygi? Może chcemy zemsty? Niezależnie jakimi pobudkami się kierujemy, pojawienie się tej karty ostrzega i informuje, że nasze zachowanie jest nieuczciwe albo co gorsza niegodziwe i postępujemy bardzo nielogicznie i niewłaściwie. Odrzućmy dwulicowość i obłudę, takie zachowanie tak naprawdę niszczy także i nas i postępując w niegodziwy sposób stajemy się naszym największym wrogiem. Jeśli jednak nie mamy sobie nic do zarzucenia i wiemy, że to co robimy jest dobre, to rozejrzyjmy się dokładnie wokół, bądźmy bardziej ostrożni i nie traktujmy wszystkich obietnic poważnie, nie wierzmy także w każde słowo. Karta oznacza też zdradę ze strony partnera, ukryte zamiary, kłamstwa w związku i fałszywe obietnice.

Finanse
Podobnie jak w przypadku uczuć, karta ta przestrzega przed czyhającym, ukrytym podstępem, pułapką i nieuczciwością związaną ze sprawą, o którą pytamy. Jeśli nie mamy myśli niczego konkretnego, tylko pytamy o całokształt spraw zawodowych to karta ta sygnalizuje pewną nieuczciwość, manipulację, oszustwo które wiąże się z Twoim życiem zawodowym. Musisz być bardziej ostrożny i lepiej nie ufaj osobom z środowiska, w którym pracujesz. Obecność tej karty wskazuje na to, że ktoś Ci źle życzy i być może kieruje się chęcią pokrzyżowania Tobie planów albo chęcią skompromitowania Cię. Możliwe też, że ktoś z Twojego otoczenia Tobą manipuluje albo jest nieszczery, dwulicowy i pozbawiony skrupułów. Być może takie jest środowisko w którym pracujesz, na co dzień panuje nieprzyjemna atmosfera pełna zawiści i nieżyczliwości. To także przestroga przed intrygami na gruncie zawodowym, które mogą okazać się nieprzyjemne dla Ciebie. Karta oznacza także oszustwo i nieuczciwość, z czym niestety w interesach ma się do czynienia dosyć często. Jeśli poddajesz w wątpliwość uczciwość czyichś zamiarów to pojawienie się tej karty tylko to potwierdzi. Karta może także reprezentować … Ciebie. Może masz coś na sumieniu i postępujesz nie fair? Zastanów się czy przypadkiem nie kieruje Tobą zwykła zawiść albo chciwość i czy naprawdę chcesz być człowiekiem niegodnym zaufania? Takie nieuczciwie zagrywki w końcu zostaną zdemaskowane a Ty tylko się skompromitujesz. Jeśli nie należysz do takich osób i na co dzień jesteś uczciwym człowiekiem to przyjrzyj się uważnie swoim współpracownikom lub wspólnikom. Lepiej wstrzymaj się też od zaciągania pożyczek, ogranicz zaufanie względem pośredników finansowych i uważnie czytaj każdą umowę, którą podpisujesz gdyż z kart wynika, że możesz być narażony na jakieś oszustwo albo inną manipulację. Ważne jest więc, by w najbliższym czasie zachować większą ostrożność niż zazwyczaj.