Szóstka Mieczy


Zmiana miejsca, ucieczka, milczenie. Karta będąca symbolem ucieczki, odcinania się od pewnych spraw, osób. Pojawienie się Szóstki Mieczy w rozkładzie może również wskazywać na podróż np. drogą wodną, przeprowadzkę, zmianę miejsca pobytu, nowy kierunek dążenia, milczenie, brak komunikacji, pozostawienie przeszłości za sobą, okres względnego spokoju, stabilizacji. Karta może oznaczać również ucieczkę przed trudnościami, lęk przed stawieniem czoła pewnym problemom, w związku z tym odcinanie się przed nimi, niechęć do ich rozwiązania.

Uczucia
Karta jest symbolem odcinania się od problemów, w sprawach uczuciowych może oznaczać chęć ucieczki przed tym co bolesne, co już się przeżyło, co się wypala. Pragniesz czegoś nowego, ale jednocześnie się boisz. Odcinasz się, ale niekonsekwentnie, bo w istocie tylko uciekasz przed problemem, ale go nie rozwiązujesz. Jeśli już od dłuższego czasu nie możesz porozumieć się z partnerem, to w pewnym momencie nadchodzi taka chwila, że masz już dosyć i się oddalasz od niego coraz bardziej. Następuje brak komunikacji, milczenie, nie ingerowanie w jego sprawy. Problemy w związku sprawiły, że nie chce Ci się podejmować żadnych działań, próbujesz się od nich odciąć milcząc, oddalając się, czy też uciekając. Odwracasz się od tego, co niewygodne, co zaczyna uwierać i nie pasować. Czasami taka ucieczka przynosi ulgę, przez chwilę czujesz się wolna, ale jeśli podjęłaś decyzję zbyt pochopnie, to problemy znów do Ciebie wrócą. Jeśli już naprawdę nie możesz wytrzymać, to bądź konsekwentna w swoich czynach, nie oglądaj się za siebie, idź śmiało do przodu, jeśli to jest właśnie to czego potrzebujesz, to decyzja okaże się słuszna i przyniesie Ci korzyści, nawet jeśli będzie wymagała poświęceń i wyrzeczeń. Karta ta symbolizuje czasem zwykłą podróż w dosłownym znaczeniu. Może to być podróż w nieznane, albo w daleki strony. A może chcesz wyjechać, aby móc zacząć nowe życie? Karta dla osób samotnych może oznaczać nowe możliwości i perspektywy, nowy start, doświadczenia.

Finanse
Karta sugeruje pewne zmiany związane z nieprzyjemnymi okolicznościami, mogą być dobrowolne bądź wymuszone. Chodzi jednak o konieczność podjęcia ważnej decyzji o zmianie, będącej alternatywą dla tego, co przestało być dla nas wygodne i dobre. Ta karta to też przeprowadzka, odejście, odcięcie się, chęć zaczęcia od nowa. Jeśli chodzi o życie zawodowe może to oznaczać, że będziemy musieli zmienić pracę albo przekwalifikować się, aby móc zająć się czymś zupełnie innym niż dotychczas. Możliwe też, że firma przestała przynosić dochody i pragniemy zawiesić działalność aby móc zająć się czymś innym. To także podróż w interesach, poszukiwanie zupełnie nowych koncepcji, zaczynanie od nowa, porzucenie pewnych projektów na rzecz zupełnie nowych. Jest to pewnego rodzaju ucieczka, najczęściej w nieznane. Ale ucieczka ta nie wiąże się z biernością i spoczęciem na laurach. Po prostu szukamy nowych rozwiązań, które pomogą nam poprawić nieciekawą sytuację, w której tkwiliśmy zbyt długo. Wyruszamy więc w podróż w sensie dosłownym i przenośnym, aby znaleźć coś, co pomoże nam wyjść z kryzysu. To nowa orientacja, nowe dążenie, może oznaczać nowy zawód albo zmianę pracy, ale jeśli raczej nic nie zagraża Twojej pozycji w firmie i czujesz, że jesteś we właściwym miejscu, to karta ta może wskazywać na chęć krótkiego urlopu, podróż służbową, podnoszenie kwalifikacji na przykład poprzez udział w szkoleniach, to też przeniesienie na inne stanowisko na przykład związane z awansem. To także odejście od problemów, pokonanie trudności na Twojej drodze, tak byś mógł iść dalej. To także zmagania intelektualne, opracowywanie nowych pomysłów, chęć rozwoju intelektualnego, zdobywania wyższych stopni naukowych, przejście z jednej fazy w następną.