Czwórka Pucharów


Przesyt, monotonia, rozczarowanie. Nieumiejętność dostrzegania nowych możliwości, karta może oznaczać szansę, która może nas ominąć, jeśli jej nie dostrzeżemy. To także stan zmęczenia, rezygnacji, przesytu. Coś przestało nas cieszyć, pojawia się uczucie niezadowolenia i zniechęcenia, brakuje motywacji do dalszego działania. To również rozczarowanie miłosne, rozterki sercowe, niezadowolenie, gniew, nieumiejętność wybaczenia, związek, w którym niewiele już cieszy, jedna lub dwie strony mają dosyć. W pytaniach, o to czy dana osoba darzy nas uczuciem, wybranie tej karty każe pozbyć się złudzeń. Nie jesteśmy tą osobą, na którą druga strona czekała, może to także oznaczać nieumiejętność docenienia, szukanie ideału, niedostrzeganie tego, co jest wokół. Karta może także wskazywać na obojętność, odmienny stan świadomości, upojenia alkoholowe lub odurzenie narkotykowe.

Uczucia
Karta która oznacza przesyt, rozczarowanie, zniechęcenie, bądź też nieumiejętność cieszenia się tym, co się posiada. Nawet w harmonijnych, dobrych związkach pojawia się taki moment, kiedy emocjonalne spełnienie osiągnęło swój szczyt i zaczynamy narzekać na monotonię, czujemy, że związek nie może się już rozwijać, albo sami nie jesteśmy pewni, czy chcemy aby sprawy szły naprzód. Karta oznacza też dobrowolny brak działania, bierność w związku wynikająca z niezadowolenia z sytuacji między Wami. Nieumiejętność dostrzegania szans lub wykorzystywania sprzyjających sytuacji, powoduje, że wspaniałe okazje mogą przejść nam koło nosa. W pytaniach osób samotnych o możliwość poznania partnera, karta wskazuje na sytuację, gdy nie ma w naszym otoczeniu osoby, która by nam odpowiadała. Możliwe też, że nie dajemy nikomu szansy, gdyż w naszej głowie istnieje wydumany ideał mężczyzny/kobiety, jednak niespotykany lub bardzo rzadko występujący w świecie realnym. Czwórka pucharów może oznaczać także spotkanie, które okaże się rozczarowujące, rozmowa nie potoczy się tak jakbyśmy chcieli. To co wydawało się piękne, wspaniałe może okazać się nie tym, czego oczekiwaliśmy. Rozczarowanie miłosne, zawód, rozterki sercowe, apatia, zniechęcenie do dalszych działań, wszystko to może symbolizować ta karta. Nasz partner nas rozczarowuje, mamy dosyć tego związku. Karta może oznaczać chwilowe znudzenie, bądź też całkowite rozczarowanie drugą osobą. Być może na horyzoncie pojawił się ktoś interesujący, ale mamy problem z dostrzeżeniem tej osoby. Czwórka pucharów to niewykorzystane szanse w miłości, utracone nadzieje, rozczarowanie, przesyt, brak dalszych perspektyw. Sprawy nie potoczyły się po naszej myśli, to z czym wiązaliśmy nadzieje, okazało się pomyłką. W pytaniach o to jakim uczuciem darzy nas pewna osoba karta może sugerować obojętność, brak zainteresowania, czy też czasem niechęć.

Finanse
Karta ta symbolizuje stagnację i brak chęci do dalszych działań w życiu zawodowym. Być może na obecnym stanowisku nie potrafimy się już realizować, czujemy, że osiągnęliśmy już wszystko na co było na stać i męczymy się, gdyż nie możemy się rozwijać. Może to, co robimy nie spełnia naszych oczekiwań, wręcz czujemy się znużeni i niechętnie wykonujemy powierzone nam obowiązki. Ta karta to także stagnacja w interesach, nieumiejętność wyjścia z kłopotliwej sytuacji, znudzenie pracą, brak pomysłów, brak natchnienia i zadowolenia z pracy własnej lub z efektów pracy pracowników. Czegokolwiek karta nie dotyczy, zawsze oznacza ona znajdowanie się w sytuacji, kiedy ma się wszystkiego dość, to co robimy albo musimy robić irytuje nas albo nudzi. Nie potrafimy wziąć się do działania. Być może rozpamiętujemy dawne porażki zamiast skupić się na teraźniejszości, użalamy się nad sobą zamiast zmusić się do działania. Zaślepieni i pogrążeni w naszym zniechęceniu i smutku nie dostrzegamy ważnych rzeczy i możliwości jakie stoją przed nami. Jeśli w rozkładzie pojawi się ta karta, to radzę jak najszybciej wyrwać się z marazmu i zamiast narzekać na sytuację, zastanówmy się co można zrobić, by sprawy zaczęły się układać po naszej myśli. Jeśli naprawdę czujemy totalną niechęć do pracy, którą wykonujemy to może jest to odpowiednia pora aby zastanowić się nad zmianą pracy albo poprosić o przejście na inne stanowisko? Jeśli jesteśmy niezadowoleni z efektów pracy, to nie załamujmy się tym, dajmy sobie szansę, być może wkrótce zła passa się odwróci i nasza praca znów zacznie przynosić nam sukcesy. Nie pogrążajmy się w rozpaczy i nie zniechęcajmy się.