Siódemka Pucharów


Wielość wyborów, niezdecydowanie, niejasność celów. Fantazja, snucie planów, oddawanie się marzeniom, a także wątpliwości, zbyt wiele możliwości, trudności z podjęciem decyzji, z wyborem, rozpraszanie się i trudności z koncentracją. Karta oznacza także liczne pokusy, potencjał twórczy, życie iluzjami, odmienne stany świadomości, czasem może oznaczać stan upojenia alkoholowego lub odurzenia narkotykowego, wenę twórczą, uzdolnienia artystyczne, wizjonerstwo, w negacji może oznaczać także schizofrenię.

Uczucia
Karta oznaczająca mnogość wizji, problemy z podejmowaniem decyzji, ze względu na wiele możliwości jej rozwiązań, niezdecydowanie, problem z wyborem tego, co jest dla nas najlepsze, co da najbardziej wymierne korzyści. Karta może też oznaczać budowanie zamków na lodzie, wyidealizowanie, planowanie, mnóstwo wizji, budowanie różnych koncepcji, ale brak konkretnych działań. Siódemka kielichów to pogrążenie w świecie fantazji, nieumiejętność podjęcia żadnej, wiążącej decyzji, rozpraszanie się, marzycielstwo, bujanie w obłokach, brak działania, zamiast niego, ciągłe zastanawianie się, co robić, co wybrać. Karta może także ostrzegać przed zbytnim uleganiem różnym pokusom, może wskazywać na osobę niezdecydowaną, która ma problemy z wyborem, osobę która ma skłonność do rozpraszania się i trudności z koncentracją na poważnych sprawach. W pytaniach o to, na jakim etapie jest związek, może oznaczać brak koncentracji na tym co ważne, uciekanie myślami w nierealne pragnienia, snucie wydumanych planów, brak realizmu w ocenie związku, fantazjowanie, również szukanie innych okazji. Jesteśmy w związku, w którym problemem jest niejasność celów, jesteśmy mamieni różnymi wizjami przez partnera albo szukamy innych pokus na zewnątrz związku, gdyż karta ta może czasem oznaczać też nadmierną skłonność do ulegania różnego rodzaju uciechom, folgowanie, spełnianie zachcianek swoich bądź partnera, rozglądanie się za innymi osobami. Dla osób samotnych pojawienie się karty może oznaczać, problem z wyborem partnera, wielorakość wyborów, trudność z zaangażowaniem się w jeden związek, niesprecyzowane lub nierealne oczekiwania, złudzenia, idealizowanie, wiele kierunków na raz. To także życie w iluzji, brak realnego podejścia do sprawy, wybujałe fantazje, niekiedy karta oznacza też trudność z podejmowaniem decyzji, zbyt wysokie wymagania względem życia lub partnera.

Finanse
Jeśli chodzi o sprawy zawodowe, to karta może mieć zarówno pozytywne jak i negatywne znaczenie. Jeśli chodzi o te dobre strony to może ona oznaczać dużą kreatywność, fantazję, pomysłowość, wręcz geniusz, radość tworzenia, szczególnie w pracy związanej z dużą kreatywnością, twórczością i w działalności artystycznej, ale niekiedy karta ta oznacza także pewnego rodzaju zagubienie i niemożność dokonania wyboru. Siedem pucharów to wiele różnych wizji i koncepcji, na przykład na temat tego na jakich zasadach ma funkcjonować firma. Mamy problem z podjęciem decyzji i jednoznacznym określeniem się. Nie wiemy jaką strategię działania wybrać i co będzie dla nas bardziej korzystne. Karta może także oznaczać trudności z podjęciem decyzji na temat swojej przyszłości. Nie wiemy co chcemy robić w życiu, jaką drogą podążać, w czym się specjalizować, czujemy się trochę zagubieni. To także oznaka wątpliwości, obawy, co przyniesie nam nasze działanie. Zastanawiamy się czy opłaca się ryzykować albo inwestować w pewne rzeczy, nie mamy jednej koncepcji, albo wciąż je zmieniamy, być może nasze plany są zbyt wydumane, nierealne i powinniśmy trochę zejść na ziemię. Pojawienie się tej karty zawsze sygnalizuje pewną niepewność i trudność z wyborem, musimy zastanowić się co jest dla nas najbardziej korzystne i realne do osiągnięcia, gdyż wiecznie się zastanawiając i zmieniając zdanie, marnujemy cenny czas i siły, na zbędne rzeczy.